Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Chcesz kupić panele podłogowe? Koniecznie odwiedź ten adres

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać również o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając dwa dni, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]