Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Dowiedz się, gdzie nabyć filtr F9, wejdź na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły oraz zarodniki grzybów

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach lub urzędach wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak roztocza, dym tytoniowy lub włókna. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować najwyższe standardy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle energetycznym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46