Kwas askorbinowy to bardzo cenny mikroelement, który leczy choroby i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w czasie większej zachorowalności na grypę. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ciężkich chorobach. Przyjrzyjmy się w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Dożylne wlewy witaminy C – alternatywna terapia
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie potrafimy jej wyprodukować, dlatego musimy otrzymywać jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ kwasu askorbinowego na leczenie poważniejszych schorzeń – zapalenia stawów, cukrzycy oraz wielu innych. Naukowcy badają szczególnie wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że wprowadzenie niestandardowej terapii może zapewnić znacznie lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych dawek tej substancji do ciała człowieka. Dawki rozpoczynają się od 10 tysięcy mg, jest to więc niezwykle silne stężenie, które pomoże pokonać szereg groźnych chorób.
Wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń lekarza
Metoda aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Wyniki mogą być znakomite – choroby serca zanikną i poprawi się odporność organizmu. To specjalista decyduje o przebiegu leczenia i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć trwałe rezultaty, terapia musi działać przez dłuższy okres.