Zatrzymaj najpiękniejsze chwile – sesja ciążowa

Zatrzymaj najpiękniejsze chwile – sesja ciążowa

Ciąża to niezwykły czas w życiu nie tylko przyszłej mamy, jak również jej mężczyzny. Oczekiwanie na narodziny dziecka wywołuje wiele uczuć, jak m. in duma oraz radość. Ten wyjątkowy czas z całą pewnością warto uwiecznić. Idealnie nadaje się do tego celu seria zdjęć, którą nazywa się sesją ciążową. Na tego rodzaju sesje decyduje się w ostatnich latach naprawdę wiele małżeństw spodziewających się przyjścia na świat dziecka. Aktualnie wykonać można je nie tylko w wielkich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale też w niewielkich miejscowościach.

Sesja ciążowa – o co w tym rzeczywiście chodzi?

Usługa fotograficzna polegająca na wykonaniu serii zdjęć kobiety, która oczekuje potomstwa – tak skrótowo można określić istotę sesji ciążowej. Dobrze jest jednak wiedzieć, iż na tych zdjęciach może być obecna nie tylko przyszła mama, ale także przyszły tata, a nawet ich starsze dzieci, jeśli para już takie posiada. Fotograf zrobi wszystko, aby na ujęciach widać było szerokie spektrum uczuć towarzyszące parze oczekującej na pojawienia się na świecie dziecka.

Sesja ciążowa – w studio, w domu lub w plenerze

Rodzice mają duży wpływ na wybór miejsca wykonania sesji fotograficznej. Sesja ciążowa na ogół wykonywana jest w domu przyszłej mamy. Zdjęcia można jednak wykonać także w zakładzie fotograficznym, jak również na świeżym powietrzu. Bez względu na wybrane miejsce prowadzący sesję postara się, by kobieta czuła się komfortowo oraz swobodnie. Tylko w takiej sytuacji otrzymamy naprawdę udane ujęcia, na których widać radosną przyszłą matkę z równie szczęśliwym partnerem. Bez wątpienia sesja ciążowa jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest pamiątkę dla samych rodziców, a w przyszłych latach będzie też fantastycznym prezentem dla dziecka. Aktualnie wiele przyszłych rodziców decyduje się na przygotowanie albumu, w którym dokumentują pierwsze lata życia malucha. Fotografie z dobrze zrealizowanej sesji ciążowej są rewelacyjnym wstępem do takiej księgi.