Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

Nabycie samochodu to niemały wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Nadzwyczaj dużym ryzykiem jest zakup pojazdu z drugiej ręki – etyczność ich sprzedawców niestety często pozostawia wiele do życzenia, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „ciekawą” historię i mnóstwo usterek. Na nieszczęście nie każdy z nas jest w stanie wypatrzyć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie auta przed zakupem warto zatem powierzyć specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – rzeczywisty stan techniczny

Sprawdzenie aut używanych jest potrzebne, by mieć pewność, że faktyczny stan techniczny pojazdu jest taki, jak deklaruje jego dotychczasowy właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód obejrzy doświadczony, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. Szczególnie ważne jest to w przypadku zakupu wozu z komisu lub od pośrednika. Czasem firmy, aby zwiększyć sprzedaż, mają skłonność do zatajania informacji o różnych uszkodzeniach i usterkach, które mogłyby przyczyniać się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem pozwala uniknąć takich błędów i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed zakupem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu przede wszystkim o informacje o możliwych stłuczkachz jego udziałem, przebiegu i rejestracji w kartotekach aut skradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów zapewniają również i tę usługę – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.