Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Tutaj uzyskasz więcej wiadomości o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny obsługi najczęściej zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]