Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Niektóre śmieci nie mogą trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń są rozmaite – czasem śmieci są zwyczajnie za duże, czasem jest to niezgodne z wprowadzonymi w naszym kraju przepisami. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Możemy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien funkcjonować jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie wygodne jest tylko dla osób, które mają swój samochód oraz sporą ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, postanawiając o wynajmie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady generowane są w czasie przeróżnego typu robót. Zazwyczaj są to remonty mieszkań i przebudowa domu – chodzi zwłaszcza o pokaźne wolumeny gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie także doskonałym wyjściem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wówczas pomieścimy w nim wszystkie nieużywane od dawna niedziałające urządzenia, sprzęty oraz zbutwiałe meble. Prace remontowe czy sprzątanie strychów będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujemy odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Na czym polega usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, ale też sprzątanie strychów, to usługi świadczone między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie wypełnia odpadami budowlanymi lub zalegającymi meblami. Pojemnik jest później odbierany z posesji, a zebrane śmieci transportowane są do punktu, w którym będą zutylizowane zgodnie z prawem.