Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najpopularniejsze usterki lodówek to zwłaszcza za małe temperatury, niepokojące postukiwanie i nieszczelność. Co istotne, takie awarie czasem biorą się tylko z nieprawidłowego ustawienia – wtedy musimy jedynie przestawić urządzenie. Jeśli natomiast źródło awarii tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się niewłaściwe używanie urządzenia. Do lodówki nie należy wszak wkładać produktów gorących, a otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, aby domknąć drzwiczki. Jeśli idzie o lodówki dla handlu, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za mała moc silnika rzutuje także na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, iż w przypadku stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej zrobimy zlecając to fachowcom, zyskując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – koszty

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą być wyższe. Niemniej jednak cena serwisu najczęstszych awarii jest bardziej opłacalna niż zakup nowego urządzenia.