Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

W salonach kosmetycznych lub gabinetach lekarskich, zakładach przetwarzających artykuły spożywcze i w kuchniach nadzwyczaj ważne jest utrzymanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur oraz korzystania ze środków dezynfekujących, ale też właściwego sprzętu. Meble oraz przybory użytkowane w takich miejscach nie powinny wchłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna zapewniać natychmiastowe i dokładne czyszczenie oraz odkażanie. W związku z tym w miejscach, gdzie najistotniejsza jest czystość, rekomenduje się stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – regały, zmywaki, blaty

Meble ze stali nierdzewnej są nader często stosowane w zakładach przetwórstwa spożywczego, gastronomii oraz piekarnictwie. W kuchniach lokali gastronomicznych bądź bufetów wykorzystuje się m.in. regały do przechowywania żywności, blaty i stoły. Poza nimi warto napomknąć o zmywakach i okapach, a także wszelkiego typu stojakach, które mogą być użyte do wyrastania pieczywa. Ergonomiczne wykorzystanie pomieszczenia zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich wykorzystaniem można zaaranżować ergonomiczną kuchnię nawet na stosunkowo niedużej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla sektora medycznego

Planując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze także pod uwagę potrzeby gabinetów medycznych oraz salonów kosmetycznych. Tu istotne znaczenie mają regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie przyrządów oraz preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszelkie wymagania stawiane względem wyposażenia używanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie higieniczny, są mocne i estetyczne.