Leasing samochodu – przydatny instrument

Leasing samochodu – przydatny instrument

Do rozwiązań bardzo często praktykowanych przez nowoczesne przedsiębiorstwa należy leasing samochodu. Taka procedura sprawia, że mamy możliwość zapewnić kierowcom zarówno auta osobowe, ale i dostawcze. Sprawdźmy zatem na czym polega leasing samochodów i co powoduje, że jest tak rozpowszechniony.

Czy leasing samochodu to korzystne rozwiązanie

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma wynajmu aut do celów firmowych, a jego podstawowe zasady uściśla kodeks cywilny. Proces ten obejmuje zazwyczaj poniższe strony: finansującego i leasingobiorcę, niejednokrotnie również podmioty pośredniczące. Tego typu forma finansowania aut służbowych jest wyraźnie korzystniejsza niż zwykłe oferty bankowe, nie wymaga korzystania ze środków własnych, a flota pojazdów nie zalicza się do środków trwałych. To rozwiązanie sprawia, że możemy zagwarantować załodze samochody potrzebne do przewozu towarów, aktywnego poszukiwania kontrahentów oraz bezpiecznego transportu.

Leasing samochodu jasne procedury

Koniec z wydawaniem pieniędzy na niesprawne i używane auta oraz braniem wieloletnich zobowiązań – leasing samochodów jest remedium na podobne kłopoty. Mogą z niego skorzystać nawet niewielkie działalności gospodarcze, które nie posiadają dużego kapitału. Formalności są zrozumiałe, a leasingodawca nie sprawdza naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.