Zamów utylizację mebli Kraków.
Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych względów. Aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na strych bądź do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednakże w tym, że po wielu miesiącach także w tych schowkach stają się na tyle ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i domu.
Wywóz starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania
Odpady takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, części ram okien, sprzęt AGD i RTV czy połamane meble nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona też o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują też profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego mieszkania.
Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie materiału
Jeśli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle materiału, z jakiego są wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu kolejnych szaf, krzeseł i regałów.
Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]