Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde choroby uzębienia można wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w przypadku uszkodzonych dziąseł, znacznych ubytków uzębienia, potrzeby wykonania sztucznych zębów czy mostów i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Które techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto więc napisać parę zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – dużo powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub wśród znajomych.