Jak przebiegają sesje coachingowe?

sesje coachingowe, profesjonalny coaching

Kompletne użycie swoich możliwości może być niełatwe. Niekiedy zwyczajnie nie posiadamy motywacji, kiedy indziej źródłem trudności są kwestie psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, takie przeciwności bywają szalenie dokuczliwe i w wielu przypadkach hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, zwalczenie ich na własną rękę jest często jest niewykonalne bądź co najmniej niezmiernie trudne. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, że techniki wykorzystywane obecnie przez coachów w wielu casusach okazują się nadzwyczaj efektywnym instrumentem w zlikwidowaniu przeszkód blokujących ścieżkę do osiągnięcia zaplanowanych celów.

Sesje coachingowe. Jak przebiega praca z coachem?

Praca z coachem winna rozpocząć się od obustronnego poznania się. Aby osiągnąć planowane efekty, na wstępie ważne jest z całą pewnością uformowanie swoistego typu zrozumienia oraz dwustronnej ufności. Podczas pierwszych spotkań – które można odbyć za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów internetowych czy też przez telefon – coach pozna też umiejętności, cechy charakteru i zamierzenia swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. Podczas współpracy z reguły prowadzi się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych odstępach), które trwają na ogół 1,5 godziny. Ostatnia sesja to z kolei okazja do ocenienia działań i wypróbowania, jak klient poradzi sobie z danymi trudnościami w pojedynkę. To, które kwestie będą rozpracowywane w czasie sesji coachingowych jest zależne od celów osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego efektywności lub podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Czy należy skorzystać z coachingu?

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnorodnych przypadkach. Jedną z najważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć pełnego wykorzystania własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi także realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak poskramiać lęki oraz zwiększając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]