Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się ogromną wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest też to, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.