Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii FDM, DMLS, PolyJet, oraz SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość zastosowania materiałów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni oraz bardzo cienkich elementów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]