Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania sporych ilości gotowych mieszanek. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiorniki nierdzewne są także idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki fermentacyjne w branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości mikroorganizmami lub dzikimi drożdżami.