Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Badania psychotechniczne Bielsko - kliknij w to miejsce po więcej informacji o tych usługach

Na sytuację na szosach w szczególnym stopniu rzutują kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich auta. Naprawdę ważne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek oraz autobusów. W ich przypadku ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów zgodnie z prawem muszą w odpowiednim terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ten temat parę słów. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychotechniczne kierowców – jak przebiegają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania charakterologiczne. Przybierają one postać rozmowy z badanym, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w ekstremalnych przypadkach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są badania na odpowiednich urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest umiejętność szybkiej reakcji, podzielność uwagi, percepcja prędkości i dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty będą pozytywne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców można jednak nieco podnieść. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy pokazujące działanie urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]