Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Przebudowa lub budowa domu, opróżnianie piwnicy bądź strychu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zorganizować przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to też najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, boisk czy dróg wewnętrznych.