Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz też wykazują wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów już po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, gorących dań i alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębów – jak znaleźć lekarza

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne informacje.