Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

Nie wszystkie schorzenia zębów i dziąseł mogą być uleczone z pomocą standardowych zabiegów stomatologicznych. Gdy takie sposoby leczenia okazują się bezskuteczne, dentysta podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z zastosowaniem technik chirurgii stomatologicznej. Choć to określenie dla wielu pacjentów brzmi strasznie, to dzisiejsza medycyna posiada technologie i środki, które sprawiają, iż nawet bardzo złożone zabiegi są dla pacjenta kompletnie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Jakie zabiegi przeprowadzi chirurg dentystyczny?

Do zabiegów najczęściej prowadzonych przez chirurga stomatologa należą usunięcie części zębów (na przykład wierzchołków korzeni lub całych korzeni) oraz ich ekstrakcje. Takie zabiegi przeprowadza się, jeśli stan zębów jest zły – głównie na skutek często powracających stanów zapalnych bądź zaawansowanej próchnicy. Dentysta chirurg zajmuje się oprócz tego podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami mającymi na celu rekonstrukcję różnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga stomatologa należy ponadto zgłosić się, aby przygotować jamę ustną do założenia protezy.

Dentysta chirurg zadba o skuteczne znieczulenie

Zabiegi, na których skupia się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu mogły wiązać się z odczuwaniem bólu. Teraz jednak dostępne są środki, zupełnie eliminujące niemiłe doznania. Poza tym pacjenci, którzy panicznie boją się fotela stomatologicznego, mogą otrzymać pomocnicze leki uspokajające, a nawet zdecydować się na zabieg przeprowadzony w stanie pełnej narkozy.