Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Tutaj dowiesz się jak skorzystać z doradztwa coacha psychologa

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest niezmiernie konkurencyjny i wymusza ciągłe dopasowywanie się do jego teraźniejszych warunków. W następstwie tego tak ważny jest nie tylko rozwój osobisty pojedynczego pracownika, ale także efektywna organizacja pracy większych grup pracowników w przedsiębiorstwach. W takich działaniach warto wesprzeć się praktyką wykwalifikowanego coacha.

Coach psycholog – pomoc dla dyrektorów i właścicieli firm

Doświadczony coach kariery służy pomocą w poszerzeniu zakresu kompetencji danej osoby, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe i następujące zmiany. Za sprawą wsparcia może ona dużo szybciej rozwijać swoje kwalifikacje, co owocuje lepszymi rezultatami w pracy, ale również kreuje nowe perspektywy kariery. Coach ogniskuje swoją uwagę na zamiarach i aspiracjach klienta, dlatego sesje z nim zawsze są spersonalizowane, ukierunkowane na wypełnienie ustalonych zadań. Kto często postanawia skorzystać z usług coacha biznesu? Są to przede wszystkim menedżerowie oraz prezesi przedsiębiorstw, którzy chcą poszerzyć własne umiejętności w dziedzinie nadzoru i organizacji pracy.

Jak przebiega praca z doradcą zawodowym?

Podstawą przynoszącej pozytywne efekty współpracy z doradcą zawodowym, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Dlatego pierwsza sesja z coachem koncentruje się na dokładnym określeniu oczekiwań i ambicji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, umiejętności, najważniejszych sukcesów i niepowodzeń zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, jak również wstępnie uzgodnić częstotliwość i ilość sesji potrzebnych do uzyskania zakładanych efektów. Wstępne spotkanie nie musi odbywać się z doradcą zawodowym oko w oko – można połączyć się telefonicznie lub przez komunikator. Po przeprowadzeniu określonej liczby sesji coach sporządza podsumowanie. Wskazuje w nim, które cele zostały osiągnięte, a także gdzie konieczna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]