Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Zajrzyj tutaj, żeby zamówić catering świąteczny w Krakowie.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędzamy głównie z bliskimi, jednakże obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Nieraz załoga firmy aranżuje je na własną rękę, samodzielnie przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w dużych zakładach pracy ten model działania często nie jest wydajny. By zatem pomóc sobie w kwestii organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które polskie potrawy znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej tradycyjnych świątecznych dań. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z karpia bądź pstrąga oraz staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, przykładowo bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Wypada także zadbać o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, kutię z miodem bądź lekki sernik.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie należy wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć datę wydarzenia i porównać go z planem urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne obliczenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Zalecamy porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wspólnie zamówić te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, czy też są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]