Ułatwienia dla firm – o mass collect

Jak działa mass collect?

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze śledzenie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]