Działanie i zalety kantoru internetowego

Działanie i zalety kantoru internetowego

Internetowy kantor - sprawdź koniecznie.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jak działa kantor internetowy?

Operacja w kantorze online jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z zeszłej doby. Drugim i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę dniu lub takiej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie wolność w zarządzaniu kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących komfort i znaczną swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby pracujące lub uczące się za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek nim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]