Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty wypraw górskich? Nie czekaj! Kliknij na ten link

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Meksyku, Azji oraz Afryki. Bez wątpienia wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść długą wyprawę z naprawdę masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków górskich odzieżą i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez lidera grupy.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]