Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Jeśli interesuje Cię najlepsza oferta wypraw górskich, skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]