Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to cel wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niecodziennych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Turystów wabią zwłaszcza niesamowite widoki, kurczące się już lodowce, jak również możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się również zrobić zapas medykamentów zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]