Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Poszukujesz więcej wiadomości o najlepszej ofercie trekkingów? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie też pomoc dobrego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie niezbędne?

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność również na oblodzonych trasach – a na wysokich górach spotkać je można także latem. Na stromych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są specjalistyczne umiejętności – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi – w których miejscach się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w najwyższych górach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Broad Peak i K2.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]