Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi Himalaje. Uzyskaj więcej informacji

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, gdyż często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]