Szkoła tenisa dla dzieci

Szkoła tenisa dla dzieci

Kliknij tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność fizyczna jest niezbędna i zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Dane firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]