Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Tu znajdziesz aktualną ofertę trekkingów górskich.

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele postaci. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak za niejednokrotnie gigantyczny trud dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają 3 stopnie trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek ze świetną kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, sporą popularnością cieszą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]