Z czego składają się systemy rynnowe?

Z czego składają się systemy rynnowe?

Kliknij tu, aby kupić rynny dachowe

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – co wybrać?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – głównie z metalu PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować ze specjalistą.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08