W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Zamów szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale takie działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]