Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do mieszkania. Zazwyczaj do zasłaniania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W większości z nich kupimy też wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, karnisze metalowe, rozety czy wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu będziemy mogli złożyć cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a także w łazience. Takie rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż źle dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to fachowcom.