Przygotuj się do współpracy z architektem

Przygotuj się do współpracy z architektem

Na joannaklusak.com dowiesz się jak skorzystać z usług architekta Kraków

Budowa domu to z całą pewnością najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy więc dokładnie to zaplanować i pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, ma niewątpliwie projekt budynku. Możemy co prawda kupić stworzony już projekt, lecz chcąc zyskać gwarancję, że budynek będzie taki jak chcieliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Ze względu na fakt, że większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, warto powiedzieć o tym kilka zdań.

O co zapyta architekt?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, zależy szczególnie od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po budowanym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zapoznać się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, gdyż w razie problemów możemy liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty przygotuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie brany pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Treść tych dokumentów ustalają odpowiednie ustawy.

Dane firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]