Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]