Płytka klinkierowa – do domów w stylu nowoczesnym i klasycznym

Płytka klinkierowa – do domów w stylu nowoczesnym i klasycznym

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by wybór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.