Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkierem określamy rodzaj ozdobnej cegły, która może być użyta zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się cechuje i dlaczego jest współcześnie tak chętnie wykorzystywana w przemyśle budowniczym?

Jakie zalety ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od wielu dekad wykorzystuje się jako element wykończenia mieszkań i domów – mogą być użyte m.in. jako cegła na komin lub wewnętrzne płytki elewacyjne. Cegła ozdobna jest stosowana też na cokoły, naroża, podokienniki, a także inne części budynków i doskonale sprawdza się zarówno w przypadku budynków wzniesionych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – niską temperaturę, promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc latami w idealnym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne posiadają również inne zalety – użycie naturalnego surowca sprawia, że są one niepodatne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Płytki klinkierowe wewnętrzne oraz klinkier na elewację

Zastosowana na ścianę zewnętrzną domu cegła ozdobna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna wyeksponuje styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – świetnie nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Wysokiej jakości płytki ceglane można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.