Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu remontów, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Lublin czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.