Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Jeśli chcesz kupić kontener na odpady, skieruj się tutaj

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]