Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Chcesz zamówić zadaszenia tarasowe w Warszawie? Wejdź na https://www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom z ogrodem i myślisz się jak wydajnie zorganizować tę przestrzeń, żeby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Zamierzasz przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w ciepłe dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci cieszyć się takim relaksem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Pergola tarasowe – wspaniałe rozwiązanie dla domu z ogrodem

Pergole bywają zabudową stałą albo mobilną, a więc składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, jakkolwiek osoby prywatne z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany obiektu formuje zadaszony taras, co częstokroć znacznie powiększa przestrzeń użytkową domu. Pergola tarasowa ochrania lokatorów oraz umieszczone pod nią meble przed opadami deszczu oraz promieniami słońca. Wiele obecnych w sprzedaży wzorów pergoli tarasowych można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako autonomiczną zabudowę wkomponowaną w układ ogrodu. Warto nadmienić, że niektóre modele zadaszenia tarasowego można założyć także w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe produkowane są z trwałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje w pełni sporządzone z drewna są już rzadkością.

Najnowsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają niezmiernie szerokie możliwości przystosowania ich pod względem koloru i typu poszycia lub wielkości. Osoby nadzwyczaj wymagające bez przeszkód znajdą też zadaszenia wyposażone w praktyczne udogodnienia, takie jak efektywne systemy odprowadzania wody, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, jakkolwiek w dalszym ciągu oferowane są pergole sterowane manualnie.

Jaki wybrać typ dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Osoby, które zdecydowały się na montaż pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, dostosowując tym samym ilość światła przenikającego przez dach lub całkowicie go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (zazwyczaj jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można zupełnie otworzyć bądź zamknąć, ewentualnie zostawić je w części odkryte. Każda z tych opcji doskonale działają, zatem wybór jednego z tych rozwiązania jest zależny w pełni od upodobań klienta i jego osobistych potrzeb.

Dane firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]