Kilka słów o środkach do impregnacji drewna na zewnątrz

wosk do drewna, środki do konserwacji drewna

Środki do konserwacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi meble?

Wykorzystanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem tworzącym we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na eksploatację i zniszczenia. Warto jednakże pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]