Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Chcesz poznać więcej informacji o budowie domów drewnianych? Skieruj się na domygoralskie.com

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również ogromnymi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to dzisiaj doskonały przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także inne nowoczesne materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]