Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to surowiec często wykorzystywany w budownictwie. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz nieruchomości, ale również na fasadach. Co tak naprawdę stanowi o jego częstym wykorzystywaniu? Zweryfikujmy to.

W jakich celach używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie modnym komponentem stosowanym podczas wykańczania lokali mieszkalnych oraz posesji. Można go kupić w rozmaitych wariantach kolorystycznych – od mlecznego, przez zielony aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i formą – wyróżniamy płytki o wyrównanej powierzchni, nieregularne, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego surowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu odrobiny innych minerałów. Dlatego piaskowiec znakomicie spełnia funkcję estetyczną – w lokalach mieszkalnych, na ścieżkach i jako element elewacyjny. Jest idealnym elementem na tarasy, fontanny oraz dekoracyjne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w każdych warunkach

Zasadniczą cechą piaskowca jest jego wielka wytrzymałość na szkodliwe czynniki środowiskowe. Płyty elewacyjne wyglądają świetnie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży pojawia się wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z Polski, jak i zagranicznych.