Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Kliknij tutaj, aby zamówić okna drewniane

Okna wykonane z drewna zwykle kupowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec zapewnia piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest ważnym atutem tego typu okien. Jakie są inne powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, kolory bądź inną fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym produktem do produkcji najróżniejszych elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Drewno daje wielkie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Miewają one bardzo różny wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy starych budowli, doskonale sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych plusów można jeszcze dopisać fakt, że jest bardzo dużo skutecznych sposobów poprawiania żywotności okien z drewna, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli te wykonywane z PCV lub plastiku.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]