Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Więcej o budowie domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone również w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]