Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową albo ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Takich możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]