Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w sypialni. Zobacz przykłady zastosowania

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć też w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie ludzie spędzają większą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tej przyczyny wypada zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również wygodne. Opcja ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia np. całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy włączyć serial, lub jego przyjemne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja regulacji dostępu światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Ponadto shuttersy lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj proste i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]