Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Kup kosmetyki ekologiczne

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]