W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.